סמינר פריודיזציה בספורט
בתאריכים 10-11 בינואר 2018 במכללה האקדמית בוינגייט, באירוחם של המכללה האקדמית, מכון וינגייט,...

חמישה אתלטים שקבעו את הקריטריון ייצגו את ישראל בתחרויות האתלטיקה במשחקי האוניברסיאדה שייערכו בטייפה הסינית החל מיום רביעי

החמישייה הישראלית לטייפה (מימין לשמאל): איתמר לוי, תום יעקובוב, אמרי פרסיאדו, צור ליברמן ודמיטרי קרויטור 

אם פעם האוניברסיאדה הייתה תחרות בה השתתפו סטודנטים חובבים, אזי בתקופה האחרונה התחרות הזו קיבלה ממדים רציניים מאוד. מידת הרצינות של מארגני המשחקים באה לידי ביטוי, בין היתר, בקריטריונים הקשוחים לכניסה לתחרויות האתלטיקה, זאת בנוסף לעובדה שהמתחרים חייבים להימצא במסגרת לימודית אקדמית. חמשת הישראלים שייצגו את האתלטיקה הישראלית בטייפה קבעו כמובן את הקריטריון, אולם היו נוספים שקבעו את הקריטריון, כמו חנה מיננקו, שהחליטה לוותר על התחרות מסיבות מקצועיות.

 

שלושה אתלטים ממכבי תל-אביב: אלוף ישראל ב-100 וב-200 מ' – אמרי פרסיאדו; אלוף ישראל בקפיצה לגובה – דמיטרי קרויטור; ואלוף ישראל בהדיפת כדור ברזל ובזריקת דיסקוס – איתמר לוי; תום יעקובוב ממכבי חיפה – אלוף ישראל בקפיצה משולשת; וצור ליברמן מלידר ירושלים – סגן אלוף ישראל בקפיצה לגובה.

 

במשחקי האוניברסיאדה בגואנגז'ו, דרום קוריאה ב-2015 השתתפו כמעט 1100 אתלטים ואתלטיות מ-107 מדינות. להלן חלק מזוכי המדליות הבולטים מאז:

גברים

100 מ': אקאני סימבינה (דרום אפריקה) 9.97 (רמיל גולייב מטורקיה זכה בארד עם 10.16)

400 מ': לוגוולין סנטוס (הרפ' הדומיניקאנית) 44.91

גובה: דניל ציפלקוב (רוסיה) 2.31

כדור ברזל: אינדרג'יט סינג' (הודו) 20.27

דיסקוס: פיליפ מילאנוב (בלגיה) 64.15 (אנדריוס גודזיוס הליטאי זכה בארד עם 62.54)

פטיש: פבל פג'דק (פולין) 80.05

קרב 10: תומאס ואן דר פלאצן (בלגיה) 7952

נשים

גובה: איירין פלשיטה (ליטא) 1.84

משולשת: יקטרינה קונבה (רוסיה) 14.60

כידון: טטיאנה חלאדוביץ' (בלארוס) 60.45

 

במשחקי האוניברסיאדה שהתקיימו בקאזאן, רוסיה ב-2013 השתתפו כ-930 אתלטים מ-115 מדינות. להלן חלק מזוכי המדליות הבולטים אז:

גברים

800: נייג'ל עמוס (בוצואנה) 1:46.53

5000: היילה איבראהימוב (אזרבייג'אן) 13:35.89 (בכסף זכה פול צ'לימו מקניה עם 13:37.09)

110 מש': סרגיי שובנקוב מרוסיה זכה בארד עם 13.47

גובה: סרגיי מודרוב (רוסיה) 2.31 (בכסף זכה אנדריי פרוצנקו מאוקראינה עם 2.31)

מוט: סם קנדריקס (ארה"ב) 5.60

רוחק: לואיס ריוורה (מכסיקו) 8.46 (בכסף זכה אלכסנדר מנקוב מרוסיה עם 8.42)

פטיש: פבל פג'דק (פולין) 79.99 (בכסף זכה מרסל לומניצקי מסלובקיה עם 78.73)

כידון: דמיטרי טראבין (רוסיה) 83.11

קרב 10: תומאס ואן דר פלאצן (בלגיה) 8164

נשים

רוחק: דריה קלישינה (רוסיה) 6.90 (בכסף זכתה ילנה סוקולובה מרוסיה עם 6.73)

משולשת: יקטרינה קונבה (רוסיה) 14.82

כידון: מריה אבאקומובה (רוסיה) 65.12

קרב 7: לאורה איקאוניס (לטביה) 6321.

 

להלן לוח זמני תחרויות הישראלים

אתלט

מקצוע

סיבוב 1

סיבוב 2

חצי גמר

גמר

אמרי פרסיאדו

100 מ'

23.8, 05:30

23.8, 13:35

24.8, 14:20

24.8, 15:40

 

200 מ'

25.8, 06:15

25.8, 12:00

26.8, 13:20

26.8, 15:00

דמיטרי קרויטור

גובה

23.8, 13:45

 

 

25.8, 13:30

צור ליברמן

גובה

23.8, 13:45

 

 

25.8, 13:30

תום יעקובוב

משולשת

23.8, 05:35

 

 

25.8, 14:15

איתמר לוי

כדור ברזל

23.8, 05:00

 

 

23.8, 14:30

 

דיסקוס

26.8, 05:15/06:30

 

 

 

 הערה: עליית שלב תלויה בתוצאה ובמיקום בשלב הקודם